Jste zde

Domů

Imst

Vydejte se do pitztalského střediska Imst

Turistika a nordic walking

Turistika

V pitztalském regionu Imst - Gurgltal strávíte dovolenou uprostřed nádherné horské krajiny, která přímo vybízí k pěším túrám a procházkám. Ať už je to rodinná túra, výlet plný zážitků nebo horolezecký výstup – každý si vybere podle vlastní chuti a kondice.

Skiareál Imster Bergbahnen, 2. část

Untermarkter Alm - Sáňkařská dráha

Sáňkování na přírodních svazích slibuje skvělou zábavu pro celou rodinu! Ať už se nahoru vydáte pěšky nebo lanovkou, ve dne nebo večer, zde zažijete to pravé sáňkování. Na místě si můžete zapůjčit sáňky, na výběr je hned několik modelů. Sáňkařská dráha Untermarkter Alm o délce 4 km získala dokonce ocenění od Tyrolského sáňkařského spolku. Na její začátek se dostanete téměř hned po vystoupení z lanovky, každou středu, pátek a sobotu je osvětlená až do 00:30 hodin. Sedačková lanovka je ale v provozu jen do 21:30 hodin.

Skiareál Imster Bergbahnen, 1. část

Imster Bergbahnen

Lyžařské středisko Imster Bergbahnen se rozkládá na svazích vysoko nad stejnojmennou obcí v tyrolském okrese Imst. Pro rodinnou lyžařskou zábavu jsou k dispozici dvě sedačkové lanovky od 1 000 do 2 100 m.n.m., lyžařský vlek a jeden cvičný vlek, kde se mohou v klidu naučit lyžovat ty nejmenší děti a začátečníci. Celkem je zde připraveno 9 km perfektních sjezdovek a dvě přírodní sáňkařské dráhy.

Zajímavosti Imstu

Tyrolská obec Imst v zimě

Slunečné malé městečko Imst se nachází v horním Inntalu, v turistickém regionu Pitztal a Ötztal. Imst byl zvěčněn před několika stoletími i v jedné operetě, kterou napsal rakouský skladatel Carl Zeller s názvem "Der Vogelhändler" (Ptáčník). Je to podle obchodníků s ptáky, kteří v Imstu v 18. a 19 století prodávali zpěvné ptáky po celé Evropě.

A ještě něco, o čem mnozí lidé vůbec nevědí - Imst je kolébkou SOS dětských vesniček. Hermann Gmeiner tady založil svaz v roce 1949 a v roce 1951 byla první SOS vesnička na světě.

Imsterberg

Rakousko - obec Imsterberg

Obec Imsterberg je součástí tyrolského okresu Imst, leží na svazích Venetského horského masivu v nadmořské výšce 844 m. Vesnice je rozdělená na několik částí: Imsterau, Ried, Endsfeld, Hoefle, Vorderspadegg a Hinterspadegg. Žije zde celkem asi 750 obyvatel na ploše 11 km2.

Imst v létě

Oblast Pitztalu v Rakousku

Zajeďte si na dovolenou do krásného městečka Imst, ze kterého vyzařuje zvláštní kouzlo. Leží v malebném údolí Gurgltal, nedaleko města Landeck, na okraji Lechtalských Alp. V Imstu najdete mnoho hotelů, apartmánů a penzionů, ale také spoustu příjemných restaurací a tyrolských hospůdek.

Stránky

Pitztal na Facebooku

Hinterer Brunnenkogel

21.07.2018 - 23:00

CloudyWest-northwest, Light air, 1.3 m/s1°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.3 hPa

Jerzens

21.07.2018 - 23:00

CloudySouth-southwest, Light air, 0.6 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Sankt Leonhard im Pitztal

21.07.2018 - 23:00

CloudySouth-southwest, Light air, 0.6 m/s11°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.