Jste zde

Domů » Léto

Výlety

Poznejte Pitztal a jeho okolí

Hochoetz a horské chaty, 2. část

Ovce na jedné z horských pastvin v Pitztalu
Autor: Stephan A.

Berggasthof Schönblick (1.400 m.n.m.)

Dostanete se sem lanovkou Acherkogelbahn anebo, pokud v létě raději chodíte pěšky, po cestě ve směru přes Rote Wandl nebo Acherbergalm, a to bez větších problémů.

Na slunné terase si pak perfektně odpočinete a přitom si dokonale vychutnáte nádherný výhled na okolní horské vrcholy kolem Ötztalu.

K jídlu si můžete dát nějaké dobré teplé jídlo a na osvěžení chladivé a výborné mléko od krav z vysokohorských pastvin či podmáslí.

Hochoetz a horské chaty, 1. část

Hochoetz a hory
Autor: DaAnda

Občerstvení a zároveň odpočinek je v rakouském regionu Hochoetz skutečným zážitkem.

Pokud se rozhodnete zažít všechnu tu krásu na vlastní kůži a budete chtít vyrazit za pěší turistikou, za lezením po skalách nebo za jízdou na horském kole, a to už ani nemluvě o potěšení z nádherných vysokohorských scenérií v tyrolském Ötztalu, vyvstane před vámi jeden problém.

Pro kterou občerstvovací stanici se vlastně rozhodnout? Volba ale záleží jen a jen na vás.

Léto na ledovci 2015

Ledovec Pitztal v Rakousku
Autor: 1yen

Pitztaler Gletscher

Pitztalský ledovec leží na konci stejnojmenného údolí a lanovkou Gletscherexpress se dostanete až do nadmořské výšky 2.840 metrů.

Odtud ještě můžete vyjet novou lanovkou Wildspitzbahn až k nejvýše položené kavárně v Rakousku, Café 3.440 m.

Vychutnejte si i vy "nejvyšší" cappuccino vašeho života a kus koláče z této nejvýše položené cukrárny. V blízkosti bude před vámi stát nejvyšší hora Tyrolska, Wildspitze (3.774 m).

Vent

Rakouská vesnice Vent

Tam, kde končí Venterské údolí, se nachází v nádherném horském světě Ötztalských Alp vesnička Vent, od roku 1854 místní část obce Sölden. Najdete ji v nadmořské výšce cca 1.900 metrů.

Již v 18. století začali přicházet první turisté do této horolezecké vesničky. Kousek na západ od Ventu se totiž vypíná do výšky 2.014 metrů Rofenhöfe, nejvýše trvale osídlené horské hospodářství v Rakousku. Zajímavá je také jeskyně Stein, lovecké a pastevecké osídlení z doby kamenné (8. – 4. tisíciletí př.n.l.).

Výlet do Sautens

Sautens

Tyrolská obec Sautens je považována za vstupní bránu do nádherného údolí Ötztal, ležící v nadmořské výšce 812 m. Najdete jí asi 35 km od střediska St. Leonhard im Pitztal.

Obec se skládá z několika místních částí. Díky mírnému podnebí, které tu panuje, se v obci docela dobře daří pěstování ovoce a také malým soukromým palírnám, kde místní vyrábějí známou ovocnou brandy "Obstler".

Vodopády, jezera a potoky, 1. část

Rakouský přírodní park Pillerhöhe
Autor: reinholdb

V údolí Pitztal se nacházejí horská jezera a potoky, které jsou ideální pro pěší turistiku a rekreaci. Seznamte se alespoň s některými z nich.
Rybník Piller, to je ráj pro vodní zábavu a relaxaci. Nádherná rekreační oblast pro všechny věkové kategorie, která je populární zejména v horkých letních dnech. Mírné znečištění vody lze vysvětlit přílivem proudu rostlinné biomasy z rašeliniště Piller Moor, což ale dělá z koupání zdravou záležitost.

Stránky

Pitztal na Facebooku

Hinterer Brunnenkogel

21.07.2018 - 23:00

CloudyWest-northwest, Light air, 1.3 m/s1°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.3 hPa

Jerzens

21.07.2018 - 23:00

CloudySouth-southwest, Light air, 0.6 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Sankt Leonhard im Pitztal

21.07.2018 - 23:00

CloudySouth-southwest, Light air, 0.6 m/s11°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.