Jste zde

Domů » Léto

Turistika

Poznejte oblast i "po svých"

Podzim v Pitztalu

Zatímco v jiných prázdninových destinacích v září ukončují letní sezónu a připravují se na zimní období, Pitztal ve stejném období začíná svoji 3. hlavní sezónu.

Podzim jede totiž na tzv. "střeše Tyrolska" na plný plyn a ukazuje krásy tyrolských hor v celé jejich rozmanitosti.

Pěší turistika při krásném podzimním počasí? Nebo dáváte přednost lyžování na čerstvém prašanu? Tady se nemusíte rozhodovat, tady můžete mít obojí najednou.

Hochoetz a horské chaty, 2. část

Ovce na jedné z horských pastvin v Pitztalu
Autor: Stephan A.

Berggasthof Schönblick (1.400 m.n.m.)

Dostanete se sem lanovkou Acherkogelbahn anebo, pokud v létě raději chodíte pěšky, po cestě ve směru přes Rote Wandl nebo Acherbergalm, a to bez větších problémů.

Na slunné terase si pak perfektně odpočinete a přitom si dokonale vychutnáte nádherný výhled na okolní horské vrcholy kolem Ötztalu.

K jídlu si můžete dát nějaké dobré teplé jídlo a na osvěžení chladivé a výborné mléko od krav z vysokohorských pastvin či podmáslí.

Hochoetz a horské chaty, 1. část

Hochoetz a hory
Autor: DaAnda

Občerstvení a zároveň odpočinek je v rakouském regionu Hochoetz skutečným zážitkem.

Pokud se rozhodnete zažít všechnu tu krásu na vlastní kůži a budete chtít vyrazit za pěší turistikou, za lezením po skalách nebo za jízdou na horském kole, a to už ani nemluvě o potěšení z nádherných vysokohorských scenérií v tyrolském Ötztalu, vyvstane před vámi jeden problém.

Pro kterou občerstvovací stanici se vlastně rozhodnout? Volba ale záleží jen a jen na vás.

Pěší túry na Hochoetzu, 2. část

Pitztal a okolí hory Rosskopf

Túra 5

Panoramarestaurant (2.020 m.n.m.) - Bielefelder Hütte (2.150 m.n.m.) - Rosskopf -Wetterkreuz - Alte Bielefelder Hütte - Acherbergalm (1.888 m.n.m.) - Jausenstation Schönblick (1.400 m.n.m.)

Délka túry: 4,5 hodiny

Trasa:

Od panoramatické restaurace Hochoetz se vydáte pěšky nahoru k chatě Bielefelder Hütte. Odtud vystoupáte nejprve na Rosskopf (2.388 m.n.m.) a pak na Wetterkreuz (2.572 m.n.m.).

Pěší túry na Hochoetzu, 1. část

Panorama Hochoetzu

Túra 1

Panoramarestaurant (2.020 m.n.m.) - Bielefelder Hütte (2.150 m.n.m.) - Acherbergalm (1.888 m.n.m.) - Jausenstation Schönblick (1.400 m.n.m.)

Délka túry: cca 2,5 hodiny

Trasa:

Osmimístná gondolová lanovka vás zaveze až do nadmořské výšky 2.020 m, přímo k panoramatické restauraci Hochoetz se sluneční terasou a s dětským hřištěm.

Hledání pokladu

Rakouský Imst s okolní krajinou

Prozkoumejte i vy hravým způsobem turistickou oblast Hochzeigeru v Pitztalu. Můžete tak dokonce také inspirovat vaše děti, aby rády chodily po cestách a se smartphonem (chytrým telefonem) se vydaly na lov pokladu zvláštního druhu.

Jde o to najít správná stanoviště, zodpovědět správně na otázky z oblasti světa rostlin, zvířat a hor a nasbírat co nejvíce Pitziho tolarů. Na výběr budete mít dvě varianty hledání pokladu – vydejte se tedy společně s Pitzim řešit záhady kolem "limbového ducha".

Kdo je Pitzi?

Stránky

Pitztal na Facebooku