Jste zde

Domů » Léto

Zábava, akce

Ani v létě se v regionu nudit nebudete

Hochoetz a horské chaty, 2. část

Ovce na jedné z horských pastvin v Pitztalu
Autor: Stephan A.

Berggasthof Schönblick (1.400 m.n.m.)

Dostanete se sem lanovkou Acherkogelbahn anebo, pokud v létě raději chodíte pěšky, po cestě ve směru přes Rote Wandl nebo Acherbergalm, a to bez větších problémů.

Na slunné terase si pak perfektně odpočinete a přitom si dokonale vychutnáte nádherný výhled na okolní horské vrcholy kolem Ötztalu.

K jídlu si můžete dát nějaké dobré teplé jídlo a na osvěžení chladivé a výborné mléko od krav z vysokohorských pastvin či podmáslí.

Hochoetz a horské chaty, 1. část

Hochoetz a hory
Autor: DaAnda

Občerstvení a zároveň odpočinek je v rakouském regionu Hochoetz skutečným zážitkem.

Pokud se rozhodnete zažít všechnu tu krásu na vlastní kůži a budete chtít vyrazit za pěší turistikou, za lezením po skalách nebo za jízdou na horském kole, a to už ani nemluvě o potěšení z nádherných vysokohorských scenérií v tyrolském Ötztalu, vyvstane před vámi jeden problém.

Pro kterou občerstvovací stanici se vlastně rozhodnout? Volba ale záleží jen a jen na vás.

Léto na ledovci 2015

Ledovec Pitztal v Rakousku
Autor: 1yen

Pitztaler Gletscher

Pitztalský ledovec leží na konci stejnojmenného údolí a lanovkou Gletscherexpress se dostanete až do nadmořské výšky 2.840 metrů.

Odtud ještě můžete vyjet novou lanovkou Wildspitzbahn až k nejvýše položené kavárně v Rakousku, Café 3.440 m.

Vychutnejte si i vy "nejvyšší" cappuccino vašeho života a kus koláče z této nejvýše položené cukrárny. V blízkosti bude před vámi stát nejvyšší hora Tyrolska, Wildspitze (3.774 m).

Akce v srpnu a září 2013, 2. část

Okolí rakouského městečka Jerzens

Traditioneller Almabtrieb & Kirchtag

Termín: 7. - 8. září 2013

Místo: Jerzens, Pitztal

Tradiční víkendové zahánění dobytka z vysokohorských pastvin a Den farnosti se spojuje v Pitztalu v jednu velkou slavnost. Jako nedílná součást ročního cyklu života zdejších sedláků je i letos, a sice v sobotu 7. září na pořadu dne zahánění dobytka zpět do jejich stájí v Jerzensu a v neděli 8. září se pak slaví Jerzner Kirchtag.

Program slavností:

Sobota 7. září 2013:

Akce v srpnu a září 2013, 1. část

Rakouské městečko Jerzens v létě

Fest am Berg

Letní slavnost pro celou rodinu

Termín: 15. srpna 2013 od 11:00 hodin

Místo: Jerzens

Ve čtvrtek 15. srpna 2013 se u střední stanice lanovky Hochzeiger Bergbahnen v pitztalském Jerzensu bude opět konat zajímavá slavnost na horách. Na všechny zájemce čeká od 11:00 hodin opět pestrý program.

Akce v červenci 2013

Pitztaler Steinbock - Wandertag 2013

Termín: 21. července 2013, 7:30 - 11:00 hodin

Místo: St. Leonhard

Na sportovní podnik Steinbock-Wandertag po části turistické trasy Pitztaler Almenweg jsou i v letošním roce srdečně zváni všichni hosté i místní obyvatelé. Každý účastník obdrží po přihlášení výtisk mapy, kde je vyznačena trasa. Výchozí bod a současně i cíl je u hostince Liesele Sonne v místní části Eggenstall v St. Leonhardu.

Stránky

Pitztal na Facebooku