Jste zde

Domů » Zima

Běžky

Poznejte i na běžkách region Pitztal

Běžkařské tratě

Běžkařská stopa v rakouském Pitztalu
Autor: haribopalmer

Běh na lyžích v Rakousku je stále populárnější, a Pitztal se může směle zařadit mezi nejoblíbenější místa.

Tady mají běžkaři jistotu sněhu a stopy v celkové délce 70 kilometrů jsou neustále upraveny.

Například údolní trasa "Talloipe", která měří více než 21 kilometrů a vede z obce Wiese až do Mandarfenu (1.743 m.n.m.), nabízí vzhledem ke své nadmořské výšce optimální podmínky.

Kam na běžky

Běžkařská stopa v Pitztalu
Autor: haribopalmer

I běžecké lyžování v tyrolském Pitztalu má co nabídnout.

Připraveny jsou vysokohorské stopy na Pitztalském ledovci a Rifflsee, 20 km dlouhá údolní trasa, síť běžkařských tras u Gacher Blicku s různými úrovněmi obtížnosti a ještě mnohem více.

Běžkařské tratě s celkem asi 70 kilometry délky potěší srdce každého běžkaře a milovníka přírody.

Stopy jsou také testovány a bylo zjištěno, že jsou skutečně vynikající.

Pitztal je proto hrdý na to, že získal pečeť pro označení svých tras od "Langlaufen und Nordic-Fitness".

Akce říjen - listopad 2012

Pitztalský ledovec

3. Tirols höchstes Gletscherfest

3. tyrolský, nejvýše položený svátek na ledovci se koná ve dnech 27. a 28. října 2012 na ledovci Pitztal. Tyhle slavnosti se neustále a pořád točí kolem superlativů, a to ať se již jedná o sport, zábavu či o jídlo!

Oslavy jsou pochopitelně spojeny i s jedinečnými sportovními a společenskými doprovodnými akcemi, jako je např. testování lyží a snowboardů, lezení po ledu, grilování atd. Zkrátka - zimní sezóna 2012/13 se na ledovci Pitztaler Gletscher již neodbytně hlásí!

Program:

Skiareál Imster Bergbahnen, 1. část

Imster Bergbahnen

Lyžařské středisko Imster Bergbahnen se rozkládá na svazích vysoko nad stejnojmennou obcí v tyrolském okrese Imst. Pro rodinnou lyžařskou zábavu jsou k dispozici dvě sedačkové lanovky od 1 000 do 2 100 m.n.m., lyžařský vlek a jeden cvičný vlek, kde se mohou v klidu naučit lyžovat ty nejmenší děti a začátečníci. Celkem je zde připraveno 9 km perfektních sjezdovek a dvě přírodní sáňkařské dráhy.

Běžkařský opening 5. - 6.11. 2011

Pitztalský ledovec

Zatímco podzim promění údolí ve zlato-červenou krajinu, hlásí se Pitztalský ledovec v termínu 5. - 6.11.2011 s heslem "sezóna začala!" Běžkařské středisko v nadmořské výšce 2 690 metrů nabízí stopy se zárukou přírodního sněhu od konce září až do května! Na 1. běžkařském openingu čeká na všechny fanoušky severských disciplín sportovní a informační program na zasněžené vysokohorské trase, vedle dolní stanice lanovky Mittelbergbahn.

Wiesing v zimě, 2. část

Wiesing v zimě, 2. část

Pokud cestujete s dětmi, je pro ně Wiesing to pravé místo. Lyžařské školy v této oblasti nabízejí dětem nejrůznější atrakce, od bezplatné dopravy dětí až po nejrůznější dobrodružné hry, a také dětskou diskotéku s tučňákem BOBO.

Zatímco bude o děti dobře postaráno, mohou si dospělí užívat na svazích a prarodiče mohou pro změnu zvolit procházku po upravených zimních turistických stezkách a užívat si překrásné zimní zasněžené krajiny. Můžete zde strávit perfektní vícegenerační dovolenou.

Stránky

Pitztal na Facebooku