Jste zde

Domů » Zima

Vleky, lanovky

Jak se dostanete na svahy?

Skiareál Hochzeiger

Pitztal a Skiareál Hochzeiger
Autor: gtquast

Pitztal je známý především díky stejnojmennému ledovci, ale přímo u vjezdu do údolí leží ještě další zajímavý lyžařský areál, a sice Hochzeiger.

Lyžařská oblast se rozkládá v nadmořské výšce 1.450 - 2.450 metrů a nabízí celkem 40 km sjezdovek všech úrovní obtížnosti, a 9 lanovek a vleků.

Zejména pro rodiny s dětmi je tato oblast, "domov" lyžařské hvězdy Benjamina Raicha, obzvláště skvělá.

Pitztalské novinky 2012/2013

Pitztalský ledovec

Lyžování na Pitztalském ledovci začalo již 5. října 2012, lyžuje se tady každý den od 8:30 do 16:00 hodin. Lanovka Mittelbergbahn je v provozu do 15:45 hodin a Gletscherseebahn do 16:00 hodin.

Lyžařský vlek na vrchol Brunnenkogel byl kvůli stavebním pracím na nové lanové dráze Wildspitzbahn v provozu jen do 13:00 hodin. Lyžování na zdejších sjezdovkách bylo pochopitelně závislé na aktuálních sněhových podmínkách.

Od října 2012 je uvedena do provozu na ledovci Pitztaler Gletscher nová lanovka Wildspitzbahn spolu s kavárnou Cafe 3.440.

Výlet do Oetzu

Rakouská vesnice Oetz
Autor: *HarryCane*

Rekreační středisko Oetz se nachází se v nadmořské výšce 820 m, asi 18 km od obce Imst. Oetz leží v centru přední části údolí Ötztal, kterému také dalo jeho název, na úpatí 3008 metrů vysoké hory Acherkogel, nejsevernější třítisícovky Alp.

Obcí protéká říčka Ötztaler Ache, využívaná k provozování vodních sportů, časté dějiště soutěží v jízdě na kajaku.

Turistika kolem Jerzensu

Zugspitze - panorama

Dovolenou v údolí Pitztal si můžete užívat nejen v zimě. I v létě si můžete pronajmout apartmán nebo pokoj v některém z jerzenských hotelů a věnovat se pěší turistice. Vesnička Jerzens leží pouhých 10 km od obce Arzl im Pitztal.

Wiesing v zimě, 1. část

Wiesing v zimě, 1. část

Wiesing v Tyrolsku je malé městečko, které nabízí velké zimní radovánky. Kdo idylickou vesnici navštíví v zimě, má k dispozici úžasná zimní sportovní a rekreační zařízení slavného regionu Achensee.

Okolní hory, překrásné svahy údolí a fascinující krajina, která má každému co nabídnout. Wiesing je sám o sobě klidné místo, kde můžete relaxovat a vychutnat si dokonalou přírodu, tyrolskou pohostinnost a komfortní ubytování, jako jsou hotely, rekreační domy a prázdninové apartmány.

Zimní dovolená v Pilleru

Zimní dovolená v Pilleru

Idylická vesnička Piller leží nedaleko obce Jerzens v údolí Pitztal. Uprostřed překrásné horské krajiny můžete strávit báječnou zimní dovolenou.

Nezáleží na tom, jestli chcete prožít aktivní dovolenou a sportovat na čerstvém vzduchu, nebo toužíte po klidnějším pobytu. V Pilleru může strávit dovolenou každý podle svého přání. Ubytovací možnosti ve vesnici jsou výborné. Můžete si vybrat útulný apartmán, hotel nebo prázdninový domek.

Stránky

Pitztal na Facebooku

Hinterer Brunnenkogel

21.07.2018 - 23:00

CloudyWest-northwest, Light air, 1.3 m/s1°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.3 hPa

Jerzens

21.07.2018 - 23:00

CloudySouth-southwest, Light air, 0.6 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Sankt Leonhard im Pitztal

21.07.2018 - 23:00

CloudySouth-southwest, Light air, 0.6 m/s11°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.